Aydın/Söke – Kuşadası Çevre yolu Çotrabçıboğazı mevkiinde bulunan kendi mıcır ocağımızın içerinde 2000 m2 alan üzerinde, güçlü üretim filosuyla müşterilerine hizmet veren Irmak Akaryakıt Mad.Nak.Beton.İnş.Tur.İth.İhr.San. ve Tic.Şti. bölgedeki Pazar payını dikkate alarak 2011 kurulmuştur. Söke ilçesinde kurulu olan santralimiz Gürüş marka olup saatte 130 m³ beton üretimi yapabilmekte ve ayrıca bölgenin hazır beton ihtiyacını 4 pompa ve 16 Transmikser ile karşılamaktadır. Hazır beton firmamıza ait Kalite Güvence Müdürlüğüne bağlı Beton ve Agrega Laboratuarında, ülkemizde en son güncelleştirilmiş TS EN standartlarına uygun bir şekilde aşağıda belirtilen deneyleri yapmaktadır.

Taze Beton Deneyleri

(Numune Alınması, Beton Kıvamı, Yayılma Miktarı, Taze Beton Birim Hacım Ağırlığı,% Hava Tayini, Taze Beton Sıcaklığı )


Sertleşmiş Beton Deneyleri

(Betonun Kürü, Bakımı, Sertleşmiş Beton Basınç Dayanımı, Yarma Dayanımı, Sertleşmiş Beton Birim Hacım Ağırlığı, Beton Karot Numunesi Basınç Dayanımı Deneyi, Beton Test Çekici Deneyi)


Agrega Deneyleri

(Elek Analizi, Gevşek Sıkışık Birim Ağırlık, Özgül Ağırlık, Su Emme, İnce Madde Tayini, Max. Tane Çapı Tayini, Tane Şekli Tayini, Kil Tayini, İnce tanelerin metilen Mavisi Deneyi, Agregaların Yüzey Nemi Oranı Tayini)


Çimento Performans Ve Fiziksel Mekanik Deneyleri

(Basınç Dayanımı, Elek Analizi, Özgül Ağırlık, İncelik Tayini, Çimento Sıcaklığı Tayini)


Uçucu Kül Performans Ve Fiziksel Mekanik Deneyleri

(Basınç Dayan
ımı Aktivite İndeksi, Elek Analizi, Özgül Ağırlık,)

Kimyasal Katkı Uygunluk Ve Performans Deneyleri

(Renk, Koku, Toplam Katı Madde, PH, Yoğunluk deneyleri)


Hazır Beton Firmamız, TS EN 206–1 standardına uygun TSE Marka Uygunluk Belgesi ile G Uygunluk Belgesine sahiptir. C16/20,C20/25,C25/30,C30/37,C35/45 ve beton sınıfında üretim yapan bir kuruluştur.

Çimento CE,
Agrega CE,
Yapı Kimyasalları CE,
Uçucu Kül CE,
Beton Üretimi G
işareti ile belgeli olup Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (89/106/EEC) kapsamında söz konusu hazır beton ve bileşenlerine ait Ulusal standartlara tabi ürünlerin uygunluk teyidi, TSE tarafından gerçekleştirilmiştir.

Tesisimizde S4-S5 kıvamında kendinden yerleşen beton üretimine yapılmaktadır.
Bunun yanında Kendinden Yerleşen Beton,Donatısız Beton, Şap Betonu, Su Geçirimli Beton, Su Geçirimsiz Beton, Plastik, Tekstil Ve Çelik Lifli Beton, Hafif Beton, Püskürtme Beton, Saha Betonu v.b özel beton cinsleri talep geldikçe standartlarına uygun bir şekilde başarıyla karşılanmaktadır.


Satışlarını müşterilere direkt ve bayiiler yoluyla gerçekleştiren Irmak Hazır Beton;


"Yüksek kalite, Hızlı Hizmet"


Sloganı ile teknolojik yeniliklerle hazırlamış olduğu ürünleri tüm müşterilerine aynı titizlik ve disiplinde sunmaktadır.

Üretilen her farklı sınıf beton için her 200 m3 betondan bir set numune alınarak ilgili standartlara uygun kür şartlarında numunelere ait 2.7.28, günlük basınç dayanımı ve yarma dayanımı değerleri tespit edilmektedir.

Müşteri talep ettiği takdirde deney numuneleri müşteri tanıklığında test edilip rapor edilebilmektedir.

Bunun yanında betonun her bileşenine ait belirli aralıklarla aranan deneyler Laboratuar Kalite Güvence Müdürlüğü kalite planında öngörülen süreler içinde Laboratuarımızda periyodik olarak yapılmaktadır.


FIRMA PROFİLİ

Firma Adı : Irmak Akaryakıt Mad. Nak. Beton. İnş.Tur.İth.İhr.San. ve Tic.Şti. 
Kuruluş Yılı : 2011 
Yönetim Kurulu Başkanı : Sabri IRMAK
Genel Müdür : Eşref IRMAK
Sermaye Yapısı : Sabri IRMAK - Hamdullah IRMAK
Üretim Kapasitesi (Yıl) : 300.000 m³
Tesis Sayısı : 2 Hazır Beton Tesisi
Faaliyet Bölgeleri : Aydın – Söke- Kuşadası- Ortaklar- Germencik- İncirliova- Selçuk – Didim